Canlı Blackjack Nasıl Oynanır

Yazar admin 0

Canlı blackjack nasıl oynanır? Bu oyunun oynanması oldukça basittir. Ekstra araştırılma yapılmasına, ekstra bilgi sahibi olunmasına gerek yoktur. Blackjack oyunu, iskambil kağıtları ile oynanır. Oyundaki her oyuncu kasaya karşı mücadele etmektedir. Diğer bir ifadeyle oyunda iskambil kağıtları vardır ve karşınızdaki tek rakip, kasadır. Eliniz kasanın elinden daha iyi olmak zorundadır. Kazanmak istiyor iseniz, bu ana kuralı yerine getirmek zorundasınız. Canlı blackjack oyununun temel oyun felsefesi nedir? Oyunculara ve kasaya kağıt dağıtılması, dağıtılan kağıtlar ile blackjack olarak ifade edilen sayının yakalanmasıdır. Bu sayı kaçtır? Bu sayı oyun için 21 olarak belirlenmiştir.

Canlı Blackjack Oyunu Kuralları

Canlı blackjack oyunu kuralları nelerdir? Bu oyunda, oyun oynanış stilinin bilinmesi gerekmektedir. Önce kasa saat yönünde yani soldan sağa doğru oyunculara ikişer adet kağıt vermekte, kendine de bir adet açık, bir adet kapalı kağıt almaktadır. Oyuncular elini kontrol etmektedir. Elde bulunan sayıları toplamaktadır. Toplama işleminde renkli sayılar 10, diğer bütün sayılar kendi sayı değeri ile kullanılmaktadır. Oyuncu eline gelen iki adet kağıda bakmakta, 21 sayısını yakalayıp yakalamadığını kontrol etmektedir. Eğer 21 sayısı yakalanmamış ve düşük bir seviyede kalınmış ise, 2. turda kağıt talep etme hakkı ortaya çıkmaktadır.

Kağıt talep ederek sayıya yaklaşmayı ya da yakalamayı hedefleye bilirsiniz. Bu arada kasanın elinin de takip edilmesi gerekecektir. İstenilen yerde oyunu durdurabilir, yani kağıt talep hakkını durdurabilir, elindeki toplam sayı değeri 20’ye ulaşmış ise, kasa ile arasındaki karşılaştırmayı yapabilir. Kim daha yakın ise oyunu kazanan odur. Oyunun temel mantığı, oynanış şekli budur.

En  İyi Canlı Blackjack Eli

En iyi canlı blackjack eli, bir as bir adet renkli kağıttır. İlk elden blackjack yapar iseniz, ikinci tura geçilmez ve oyunu kazanan siz olursunuz. Bir adet as, bir adet renkli kağıt elinize açılan iki kağıt ise, yani birinci turda gelmiş ise, çok iyi şansa sahipsiniz demektir ve oyun açıldığı anda, sizin için, aynı zamanda kasa için ve diğer oyuncular için bitmiştir. Bunun haricinde, 21 sayısından aşağıya doğru 20, 19, 18 şeklinde sıralamanın yapılması mümkündür. Önemli olan elde bulunan sayının, kasanın elinde bulunan sayıdan 21 sayısına daha yakın olmasıdır.


Yorum Bırak

Mail Adresiniz Yayınlanmayacak

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> Bu Etiketleri Kullanabilirsiniz